Simplex Responsive Template

Nasze sukcesy

Bierzemy udział w różnego rodzaju konkursach międzyszkolnych: powiatowych, rejonowych, wojewódzkich, a także ogólnopolskich. Odnosimy w nich znaczące sukcesy.

Finał Wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – Lublin

27 maja 2023 na terenie obiektów MOSIR w Lublinie odbył się wojewódzki finał BRD dla uczniów szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 128 uczniów z całego województwa lubelskiego rywalizując w kilku konkurencjach: testy wiedzy z przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy medycznej, jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz jazdy rowerem po torze przeszkód.
Naszą szkołę i powiat radzyński w kategorii I – grupa młodsza reprezentowali:
Ania Skolimowska kl. 5a, Sylwia Bajda kl. 6c, Wojtek Niewęgłowski kl. 5a i Maciek Chudek kl. 5b, zajmując 12 miejsce w województwie.
Gratulujemy.
Uczniów do turnieju przygotowała p. Justyna Misiejuk. Opiekunem drużyny w dniu konkursu był p. Mariusz Siwek.

XVIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian

13 maja sześć uczennic wybranych w konkursie szkolnym wzięło udział w XVIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Marianny Bocian. Odbywał się on w trzech kategoriach wiekowych. Udział w nim wzięły następujące recytatorki:
kl. I – III: Lena Kublicka z kl. IIIa (op. p.Renata Krasucka) i Milena Walaszek z kl. IIIb (op. p. Anna Różyk)
kl. IV – VI: Wiktoria Sałaj z kl. IVa (op. p. Agnieszka Kaczorek) i Alicja Karczmarz z kl. VIc (op. p. Katarzyna Kornacka)
kl. VII – VIII: Natalia Jesionek z kl. VIIIa (op. p. Krzysztof Badziak) i Natalia Laszczka z kl. VIIIc (op. p. Katarzyna Kornacka)
Ala Karczmarz zajęła III miejsce, a Milenka Walaszek i Natalka Laszczka zdobyły wyróżnienie.
Gratulujemy!

45 finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 27 kwietnia 2023 uczeń naszej szkoły Olaf Siwek uczestniczył w wojewódzkim finale 45 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” który odbył się w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie.
Konkurs szczebla wojewódzkiego zorganizowały Oddział Wojewódzki ZOSP RP w Lublinie oraz Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.
Do turnieju przystąpiło 61 zawodników w trzech kategoriach wiekowych kl. I – IV, V – VIII i szkoły ponadpodstawowe. Olaf zajął ósme miejsce w swojej kategorii.
Gratulujemy.
Opiekunem Olafa była p. Justyna Misiejuk.
W całym województwie lubelskim w eliminacjach szczebli gminnych i powiatowych zmierzyło się w tym roku 2704 uczestników.

Powiatowy etap Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

27 kwietnia 2023 roku drużyna uczniów w składzie: Sylwia Bajda z kl. VIc, Ania Skolimowska z kl. Va, Maciej Chudek z kl. Vb i Wojtek Niewęgłowski z kl. Va zwyciężyła na powiatowym etapie Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.
Drużyna w składzie: Ania Król z kl. VIb, Michał Krupa z kl. VIa i Sebastian Świć z kl. VIa zajęli drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Uczniów przygotowała p. Justyna Misiejuk.
Gratulujemy i życzymy sukcesu na dalszych etapach.

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

4 kwietnia 2023 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Rozegrały się w trzech kategoriach wiekowych, tj.
I grupa wiekowa – klasy I - IV
II grupa wiekowa – klasy V – VIII
III grupa wiekowa – szkoły ponadpodstawowe
Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów:
Olaf Siwek - klasa IVb
Weronika Kasprowicz – klasa IV b
Gabrysia Misiejuk – klasa VIc
Kacper Kozak – klasa VIIa
Wiktoria Jach – klasa VIIIa
Uczestników turnieju i ich opiekunów przywitał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu bryg. Sylwester Wiąckiewicz wraz ze swoim zastępcą st. kpt. Dariuszem Niedzielą. Przewodniczącym komisji konkursowej był oficer prasowy KP PSP w Radzyniu Podlaskim - Krzysztof Gomółka.
W konkursie udział wzięło ok. 30 uczestników, którzy mieli pół godziny na rozwiązanie testu. W części pisemnej wyłoniono po trzy osoby z każdej kategorii wiekowej. Miały one możliwość pokazania swoich umiejętności w części ustnej. W najmłodszej grupie zwyciężył uczeń naszej szkoły Olaf Siwek z klasy IVb.
Finaliści otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, które wręczyli Komendant Powiatowy PSP Sylwester Wiąckiewicz i jego zastępca Dariusz Niedziela. Fundatorem nagród był Starosta Radzyński p. Szczepan Niebrzegowski.
Zwycięzcy z każdej grupy awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 27 kwietnia w Lublinie.
Opiekunem uczniów była p. Justyna Misiejuk.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich.

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Harcerskiej i Turystycznej

17 marca kilkoro chórzystów reprezentowało naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Aby przypomnieć zapomniane…” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Parczewie.
W kategorii duetów Emilka Jeżowska i Michasia Kopacz z klasy IVa zdobyły III miejsce, a Helenka Machoń z kl. Va i Jakub Tracz z kl. VIIIa - wyróżnienie.
Uczniów przygotował do konkursu p. Grzegorz Kornacki.
Gratulujemy!

VII edycja Powiatowego Konkursu "Czy znasz nasze lasy?”

3 listopada 2022r. W Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu miała miejsce VII edycja Powiatowego Konkursu ,,Czy znasz nasze lasy?”.
Konkurs jest organizowany przez Nadleśnictwo Radzyń Podlaski , Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu , Gminę Wohyń, Miasto Radzyń Podlaski, , Towarzystwo Przyrodnicze ,,Bocian”, PTTK oddział w Radzyniu Podlaskim , ProAgroNatura Doradztwo Rolnicze oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Wohyń ECHO.
Konkurs polegał na rozwiązywaniu teoretycznego testu wiedzy o lasach. Uczestnicy rozpoznawali też okazy zielnikowe roślin leśnych i odgłosy ptaków. Zmagali się także w konkurencji zręcznościowej. Oczekując na wyniki konkursu, mieli okazję uczestniczyć w pokazie multimedialnym ,,Niesamowity świat gadów i płazów” , który zaprezentował p. Krzysztof Kowalczyk. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i zestaw pamiątkowych upominków.
Z dumą prezentujemy osiągnięcia uczniów naszej szkoły , którzy drużynowo w kategorii ,,Młodzik” zajęli pierwsze miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Połóg Natalia uczennica klasy VIa, Świć Sebastian uczeń klasy VI a i Cybul Sebastian uczeń klasy IV b. Opiekunką drużyny była p. Anna Witek- Kondrat
Indywidualnie w konkursie ,,Sowy mądre głowy” w kategorii ,,Junior” miejsce trzecie zajął Bartosz Skowronek uczeń klasy VIII b. Opiekunką ucznia była p. Jolanta Karwowska – Nowak.
Serdecznie gratulujemy.

Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W sobotę 21.05.2022 r. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze. Do zawodów przystąpiły łącznie aż 34 drużyny w dwóch grupach wiekowych z całego województwa lubelskiego. Każdy z uczestników rozwiązywał test wiedzy o ruchu drogowym, następnie rywalizacja przeniosła się na miasteczko ruchu drogowego, gdzie uczestnicy wykonywali szereg konkurencji, nad przebiegiem których czuwali egzaminatorzy bialskiego WORD. Dodatkowo uczniowie rywalizowali między sobą także w konkurencji z udzielania pomocy przedmedycznej.
Uczestnicy podzieleni byli na dwie grupy wiekowe. 
Naszą szkołę reprezentowali:
Grupa I w składzie:
Sylwia Bajda kl. 5c
Anna Król kl. 5b
Michał Krupa kl. 5a
Sebastian Świć kl. 5a
Drużyna zajęła 5 miejsce w swojej grupie wiekowej.
Grupa II w składzie:
Oliwia Frankiewicz kl. 8b
Bartosz Droździuk kl. 8b
Michał Chudek kl. 8a
Drużyna zajęła miejsce 10 w swojej grupie.
Sponsorami konkursu byli: Dyrektor WORD Igor Dzikiewicz, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Polski Związek Motorowy, Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie. Opiekunem uczniów podczas turnieju był p. Mariusz Siwek. Uczniów do konkursu przygotowała p. Justyna Misiejuk.

XVII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian

14 maja czworo uczniów z naszej szkoły: Antoni Mańko z kl. Ib (op. p. M. Mikołajuk), Lena Kublicka z kl. IIa (op. p. R. Krasucka), Julia Domańska z kl. Va (op. p. M. Kojtych) i Natalia Laszczka z kl. VIIc (op. p. K.Kornacka) wzięło udział w XVII Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Marianny Bocian. W swoich kategoriach wiekowych wszyscy zostali nagrodzeni: Antoś zdobył wyróżnienie, Lenka – III miejsce, Julka – I miejsce i Natalka – III miejsce.
Gratulujemy!

Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

27 kwietnia 2022 roku w Komedzie Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. W I kategorii wiekowej (10-12 lat) drużyna w składzie:
Anna Król kl. 5b,
Sylwia Bajda kl. 5c,
Michał Krupa kl. 5a,
Sebastian Świć kl. 5a.
W II kategorii wiekowej drużyna w składzie:
Oliwia Frankiewicz kl. 8b,
Bartosz Droździuk kl. 8b,
Michał Chudek kl. 8a.
Uczniów przygotowywała p. Justyna Misiejuk.
Obie drużyny zwyciężyły w swoich grupach i będą reprezentowały nasz powiat w finale wojewódzkich 21 maja 2022 roku w Białej Podlaskiej. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy sukcesów.

Podwójna finalistka

Uczennica klasy 8a Ewa Skubisz uzyskała tytuł finalisty konkursów przedmiotowych z matematyki i z biologii organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Uczennicę przygotowywały: p. Elżbieta Łucek i p. Jolanta Karwowska - Nowak.
Gratulujemy Ewie sukcesu!VI edycja konkursu „Czy znasz nasze lasy”

W dniu 5 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI edycji konkursu „Czy znasz nasze lasy” organizowanego przez Zespół Szkół im. Unitów Podlaski przy współpracy z Nadleśnictwem Radzyń Podlaski. Rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach: indywidualnej i drużynowej. Konkurs został również podzielony na kategorie wiekowych, w których reprezentowali naszą szkołę:
1. Klasy IV-VI „Młodzik” – Sebastian Świć i Mikołaj Ligęza;
2. Klasy VII – VIII „Junior” – Bartosz Skowronek, Natalia Laszczka i Julia Grochowska.
Aby zdobyć punkty, należało wykazać się znajomością natury w trakcie testu połączonego z odsłuchiwaniem zwierząt i rozpoznawaniem gatunków roślin.
Laureatem w konkursie indywidualnym „Sowy mądre głowy” w kategorii „Młodzik” został Sebastian Świć z klasy V a, zajmując IV miejsce.
Laureatami w konkursie indywidualnym „Sowy mądre głowy” w kategorii „Junior” zostali:
Bartosz Skowronek z kl. VII b – I miejsce i Natalia Laszczka z klasy VII c – IV miejsce.
W rywalizacji drużynowej nasze drużyny zajęły:
1. Kategoria „Młodzik” – III miejsce
2. Kategoria „Junior” – II miejsce.
Naszym reprezentantom i nauczycielom, którzy ich przygotowywali gratulujemy zdobytych miejsc.

XVI Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian

23 października uczennice naszej szkoły wzięły udział w XVI Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Marianny Bocian, który w tym roku odbył się w pięknie odnowionym dworku w Bełczącu. Są to: Hania Kaznowska z kl. IIIa (op. p. Jolanta Kotecka), Julka Domańska z kl. Va (op. p. Katarzyna Kornacka) i Natalka Laszczka z kl. VIIc (op. p. Krzysztof Badziak).
Hania Kaznowska zajęła III miejsce w kategorii klas I – III, a Julka Domańska i Natalka Laszczka - wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych IV – VI i VII – VIII.
Gratulujemy!


XV Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian

26 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XV Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Marianny Bocian: Małgosia Kojtych z kl. IIIa (op. p. Jadwiga Niewęgłowska), Szymon Laskowski z kl. IIIb (op. p. Małgorzata Mikołajuk), Zosia Kopacz z kl. VIa (op. p. Danuta Kuszneruk), Natalka Laszczka z kl. VIc (op. p. Katarzyna Kornacka) i Ala Ligęza z kl. VIIIa (op. p. Agnieszka Kaczorek).
Natalka Laszczka i Ala Ligęza zajęły I miejsca w swoich kategoriach wiekowych IV – VI i VII – VIII. Małgosia Kojtych zajęła II miejsce w kategorii klas I – III.

Gratulujemy!

Powiatowy Konkurs Recytatorski

14.11.2019r. odbył się etap powiatowy 23 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „ Pamiętajcie o ogrodach” w Radzyńskim Ośrodku Kultury. Z naszej szkoły wzięło udział 2 uczniów z klasy II B: Jakub Komar i Szymon Laskowski - opiekun p. Małgorzata Mikołajuk. W tej kategorii wiekowej brało udział 37 uczestników. Nasi obaj recytatorzy otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy!Powiatowe zawody sportowo – pożarnicze MDP

11 czerwca 2019 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim odbyły się powiatowe zawody sportowo – pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim, a sędzią głównym zawodów był st. kpt. Ryszard Chwalczuk.
Zawody rozegrane zostały w konkurencjach:
- ćwiczenie bojowe
- sztafeta pożarnicza
Obie drużyny z naszej szkoły – żeńska i męska zajęły III miejsca.
Na zawodach swoją obecnością zaszczycili Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Wicestarosta Radzyński Jarosław Ejsmont, Komendant Powiatowy PSP w Łukowie st. bryg. Tomasz Majewski oraz Prezes ZP ZOSP RP dh Tadeusz Sławecki.
Drużyna dziewcząt:
Emilia Wadowska kl. 8 c
Anna Sobieszek kl. 8 b
Natalia Szaniawska kl. 7 a 
Natalia Łozińska kl. 7 a 
Zuzanna Mierkiewicz kl. 7 b
Oliwia Lipińska kl. 7 b
 Łucja Wójtowicz kl. 7 b
Agnieszka Niewęgłowska kl. 7 c
Paulina Kozak kl. 7 c

Drużyna chłopców: 
Dawid Tomasiak kl. 7 c
Sebastian Bajda 6 b
Maciej Mieriewicz kl. 7 b, 
Michał Blicharz kl. 7 c
Mikołaj Janasz kl. 7 c 
Jakub Niewęgłowski kl. 7 c
Adrian Mirosław kl. 6 a
Kacper Mirosław kl. 7 b
 Maciej Świć kl. 8 b
Jakub Krajanowski kl. 6 a

Opiekunem drużyn była p. Justyna Misiejuk

Sukcesy Szkolnego Koła Turystyczno Krajoznawczego

XVI Rajd WIOSNO 2019
W dniach 26 – 27 kwietnia 2019 w malowniczych zakątkach powiatu bialskiego na Polesiu Lubelskim odbył się XVI Rajd „WIOSNO 2019”, którego baza noclegowa zlokalizowana była w Szkole Podstawowej w Sosnówce. W imprezie uczestniczyła 12 osobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką Pana Tomasza Sobieszka. Nasi uczniowie po raz kolejny okazali się bezkonkurencyjni w towarzyszących imprezie zawodach w turystycznych marszach na orientację zajmując czołowe miejsca na podium w dwóch kategoriach wiekowych. Wysokie lokaty zostały nagrodzone upominkami, dyplomami oraz pucharami. Poniżej szczegółowe wyniki:
Kategoria Gimnazjum, VIII i VII klasa (TM):
I miejsce
Piotr Drabik i Jakub Adamowicz
II miejsce
Pietrzycki Piotr i Zdunek Hubert
Kategoria Szkół Podstawowych (TD):
II miejsce
Chudek Michał i Maj Patryk

OKRĘGOWY I WOJEWÓDZKI TURNIEJ WIEDZY TURYSTYCZNO KRAJOZNAWCZEJ

W dniu 24.04.2019 w Białej k/Radzynia Podlaskiego odbyły się eliminacje oddziałowe do wojewódzkiego finału XLVII OMTTK. 
Naszą szkołę reprezentowały dwie trzyosobowe drużyny w następujących składach: 


      Kategoria Gimnazjum (TM):
Piotr Drabik
Piotr Pietrzycki
Hubert Zdunek
Kategoria Szkół Podstawowych (TD):
Łucja Wójtowicz
Paweł Cholewa
Damian Jesionek

Drużyna z Gimnazjum okazała się bezkonkurencyjna i uzyskała awans do eliminacji wojewódzkich, które odbyły się w dniach 10 – 11 maja w Biłgoraju, gdzie ostatecznie nasi reprezentanci zostali sklasyfikowani na czwartym miejscu ustępując tylko faworyzowanym ekipom z Biłgoraja.
Podczas turnieju uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą z dziedziny turystyki, krajoznawstwa, topografii, ruchu drogowego, pierwszej pomocy, rozpoznawali rośliny oraz rywalizowali na rowerowym torze przeszkód i w turystycznych marszach na orientację. 
W tym roku dodatkowo uczniowie uczyli się o parkach narodowych i krajobrazowych województwa podlaskiego, które jest organizatorem finału centralnego. Opiekunem naszej grupy był Pan Tomasz Sobieszek.

42 Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – finał wojewódzki

23 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej odbył się Finał Wojewódzkiego 42 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. Jego główną ideą jest kształtowanie bezpiecznych zachowań na drodze wśród młodych uczestników ruchu drogowego oraz zapoznawanie ich z zagadnieniami udzielania pomocy przedmedycznej. Turniej pogłębia umiejętności uczestników z zakresu prawa o ruchu drogowym oraz daje możliwość wyrobienia właściwych nawyków. W imprezie, która została organizowana już po raz piąty w Łęcznej, wzięły udział reprezentacje prawie wszystkich powiatów woj. lubelskiego - w sumie 32 drużyny. Wśród nich znalazło się 16 drużyn z I grupy wiekowej (10 – 12 lat) oraz 16 drużyn z II grupy wiekowej (13 lat i starsi). Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w 2 grupach.
W eliminacjach wojewódzkich w I grupie wiekowej (10 – 12 lat) nasza drużyna w składzie: Michał Chudek kl. 5 a, Bartosz Droździuk kl. 5 b, Oliwia Frankiewicz kl. 5 b, Magdalena Sokół kl. 6 a - zajęła 9 miejsce.
W II grupie wiekowej nasza drużyna w składzie: Łucja Wójtowicz kl. 7 b, Paweł Cholewa kl. 8 a, Damian Jesionek kl. 8 a - zajęła 11 miejsce. Gratulujemy!
Uczestnicy wzięli udział w następujących konkurencjach: testy z przepisami ruchu drogowego, jazda to torze przeszkód, jazda w miasteczku ruchu drogowego oraz pierwsza pomoc przedmedyczna.
Opiekunem drużyn była p. Justyna Misiejuk

Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

26 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół w Czemiernikach odbył się Powiatowy Etap Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W turnieju tym młodzież musiała zmierzyć się z testami z przepisów ruchu drogowego oraz testami z krzyżówek drogowych. Ponadto należało się wykazać umiejętnością jazdy po rowerowym torze przeszkód oraz po miasteczku ruchu drogowego.
W I kategorii wiekowej zwyciężyła drużyna z Czemiernik w składzie: 
Bartosz Droździuk kl. V b
Oliwia Frankiewicz kl. V b
Michał Chudek kl. V a
Magdalena Sokół kl. VI a

 Indywidualnie I miejsce w tej kategorii wiekowej zajął Bartosz Droździuk 

W II kategorii wiekowej zwyciężyła drużyna z Czemiernik w składzie:

 Łucja Wójtowicz kl. VII b
 Paweł Cholewa kl. VIII a
 Damian Jesionek kl. VIII a

Indywidualnie I miejsce w II kategorii wiekowej zajął Paweł Cholewa. 
Drużyny przygotowywała pani Justyna Misiejuk. Konkurs przeprowadzili Policjanci z Komendy Powiatowej w Radzyniu Podlaskim. Dziękujemy. Zwycięskie drużyny będą reprezentować nasz powiat w finałach wojewódzkich 23 maja 2019 roku w Łęcznej. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy sukcesów na dalszych etapach.

Gabriela Rutka wygrała konkurs plastyczny

Reginalna komisja konkursowa powołana przez kierownika placówki terenowej KRUS w Radzyniu Podlaskim wyłoniła laureatów IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi". W katergorii klas IV-VIII Gabriela Rutka z klasy VIIc zajęła I miejsce.

V edycja powiatowego konkursu wiedzy ,, Czy znasz nasze lasy”

Uczniowie Zespołu Szkół w Czemiernikach wzięli udział w V edycji powiatowego konkursu wiedzy ,, Czy znasz nasze lasy”.
,,Drzewo- surowiec doskonały i odnawialny” to temat przewodni konkursu w 2019r. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły w kategoriach: Młodzik i Junior.
Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną w rozpoznawaniu gatunków roślin i zwierząt oraz zjawisk przyrodniczych.
Wyniki konkursu:
 W kategorii ,,Młodzik” do konkursu przystąpiło osiem drużyn. W konkursie drużynowym uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce.
Laureatami konkursu „Sowy mądre głowy” zostali:
Bartosz Skowronek - I miejsce
Antonii Adamowicz - VIII miejsce 
Uczniów do konkursu przygotowała p. Anna Witek- Kondrat
 W kategorii ,,Junior” do konkursu przystąpiło dziewięć drużyn. W konkursie drużynowym uczniowie naszej szkoły też zajęli II miejsce.
 Laureatami konkursu „Sowy mądre głowy” zostali:
Piotr Pietrzycki - III miejsce
Gabriela Sobijanek - V miejsce
Piotr Drabik - IX miejsce
Uczniów do konkursu przygotowała p. Jolanta Karwowska- Nowak 
Gratulujemy!

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa Olimpus sesja zimowa

Do konkursu przystąpiło 25 uczniów z naszej szkoły.
Wyniki konkursu:
Przyroda – I miejsce Natalia Laszczka kl. IV c – grawerowany dyplom laureata i nagroda książkowa – nauczyciel przygotowujący - p. Jolanta Karwowska-Nowak
Matematyka – III miejsce Paweł Cholewa kl. VIII a – dyplom laureata i nagroda książkowa - nauczyciel przygotowujący - p. Elżbieta Łucek
Chemia – VIII miejsce Sylwia Siwek kl. III b gimnazjum – dyplom laureata - nauczyciel przygotowujący - p. Jolanta Karwowska-Nowak
Matematyka – X miejsce Mateusz Skrzypczak III b gimnazjum – dyplom laureata - nauczyciel przygotowujący - p. Anna Kawecka-Sikorska
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uznania.
Gratulujemy!

Konkurs przedmiotowy z matematyki

Paweł Cholewa z klasy VIIIa został finalistą wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z matematyki dla uczniów szkoły podstawowej organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Ucznia przygotowywała p. Elżbieta Łucek. Gratulujemy!

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Harcerskiej i Turystycznej

27 marca dwie uczennice: Gabrysia Rzymańska z kl. VIb i Natalka Zdunek z kl. VIIa wzięły udział w III Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Harcerskiej i Turystycznej w SP Nr 1 w Parczewie. Obie wystąpiły w kategorii duetów, a Natalka w kategorii solistów.
Nasz duet, podobnie jak w zeszłym roku, okazał się najlepszy – dziewczynki zajęły I miejsce, pokonując kilkunastu uczestników. Uczennice zostały przygotowane przez p. Grzegorza Kornackiego. Gratulujemy!

Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”

21 marca dwie uczennice naszej szkoły: Gabrysia Rzymańska z kl. VIb i Natalka Zdunek z kl. VIIa wzięły udział w powiatowych eliminacjach do Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”. Udział w nich wzięło ponad 40 osób w różnych kategoriach wiekowych. Gabrysia Rzymańska zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy! Młode wokalistki przygotował p. Grzegorz Kornacki.Ania Dados laureatką konkursu plastycznego

Ania Dados z klasy VIIb została laureatką konkursu plastycznego "Superaktywni, Superbezpieczni z InterRisk". Praca Ani "Bezpieczna szkoła przyszłości" wygrała najpierw rywalizację szkolną, ale i w etapie centralnym też nie miała sobie równych. Poza tytułem laureata otrzymała nagrodę finansową (bon podarunkowy wartości 700 zł) ufundowaną przez organizatora - InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group.

Marsze na Orientację

W dniach 21-23 lutego przedstawiciele naszej Szkoły brali udział w Marszach na Orientację organizowanych przez radzyński oddział PTTK przy współudziale Szkoły Podstawowej im. SGO Polesie oraz GOK-u w Jabłoniu. W ciągu tych trzech dni uczestnicy nie tylko brali udział w różnego rodzaju zawodach, ale także szlifowali swoje umiejętności orientacyjne na wielu szkoleniach.
Nasze drużyna kolejny raz mogła poszczycić się wysokimi miejscami w zawodach:
Kategoria TM
I miejsce: Piotr Drabik i Jakub Adamowicz
II miejsce: Piotr Pietrzycki i Łukasz Wójtowicz
Kategoria TD
I miejsce: Paweł Cholewa i Damian Jesionek
Opiekunami grupy byli: p. Anna Pogorzelska-Zdunek, p. Tomasz Sobieszek i p. Krzysztof Badziak

Olimpiada Mitologiczna

Dziesięcioro naszych uczniów wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej: Bartłomiej Banach z kl. VIb, Wiktoria Banach z kl. Vb – op. p. Katarzyna Kornacka; Aleksandra Pietrzycka, Julia Bartoszuk, Jakub Król, Amelia Skrzeczkowska, Dominik Kopiś z k. Va – op. p. Magdalena Kojtych; Anna Kaczorek, Łucja Wójtowicz, Oliwia Lipińska z kl. VIIb – op. p. Krzysztof Badziak. Bartek Banach już po raz drugi zdobył zaszczytny tytuł LAUREATA – uplasował się na 7 miejscu. Gratulujemy!

Grand Prix dla zespołu wokalnego

22 listopada zespół wokalny, w którego skład weszli chórzyści: Julia Bączek z kl.VIb, Michał Chudek z kl.Va, Franciszek Dawidek z kl.Vb, Mateusz Kasprowicz z kl.VIIa, Joanna Kojtych z kl.IVb, Gabriela Rzymańska z kl.VIb, Hanna Rzymańska z kl.IVb, Julia Siwek z kl.Va, Julia Siwek z kl.Vb, Ewa Skubisz z kl.Va, Amelia Sobieszek z kl.IVb, Karolina Toczko z kl.VIb, Natalia Zdunek z kl.VIIa zdobył Grand Prix w ponadpowiatowym konkursie - XVIII Otwartych Spotkaniach z Piosenką Szkolną pod hasłem: „Polska Pieśń Patriotyczna” w Wohyniu. Nasi uczniowie pokonali konkurencję 8 zespołów.
W kategorii solistów Gabrysia Rzymańska zajęła III miejsce – pokonała 6 uczestników.
Gratulujemy! Uczniów przygotował p. Grzegorz Kornacki.

Jesienny Konkurs Recytatorski

6 listopada w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbył się etap powiatowy XXII JESIENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO pod hasłem „Narodziny światów - fantastyka w kulturze”. Z naszej szkoły wzięło udział siedmioro uczniów: Zofia Kopacz- kl. IVa, Jakub Tracz- kl. IVa, Joanna Kojtych - kl. IVb, Alicja Ligęza - kl. VIa - opiekun p. Danuta Kuszneruk, Karolina Boreczek - kl. VIIIa - opiekun p. Agnieszka Kaczorek, Gabriela Sobijanek - kl.III a G - opiekun p. Agnieszka Kaczorek, Karolina Dawidek - kl. IIIb G - opiekun p. Teresa Zdunek. W kategorii klas I-VI Alicja Ligęza zajęła III miejsce, a w kategorii klas VII-VIII i gimnazjum Karolina Dawidek zajęła I miejsce, a Gabriela Sobijanek - III. Uczennice Karolina Dawidek i Gabriela Sobijanek otrzymały nominacje do eliminacji wojewódzkich. Gratulujemy nagrodzonym!

Rajd Pamięci Bohaterskich Lotników Dywizjonu 303

Dni 26 i 27 października obfitowały w wiele atrakcji przeznaczonych dla uczestników II Rajdu Pamięci Bohaterskich Lotników Dywizjonu 303 im. Płk. Pil. Z. Krasnodębskiego. Wzięli w nim udział również nasi uczniowie, będący pod opieką pana Tomasza Sobieszka, Krzysztofa Badziaka oraz księdza Michała Znoja. Pierwszy etap odbył się w piątek, 26 października w Borkach. Nosił on nazwę „Spacerek po Borkach”. Po jego zakończeniu udaliśmy się do Woli Osowińskiej, gdzie nastąpiło oficjalne rozpoczęcie imprezy. Tam uczestnicy wzięli udział w konkursach: o Dywizjonie 303, krajoznawczym o gminie Borki, a także w „Lotniczej Niespodziance”. Pod osłoną nocy natomiast uczniowie wzięli udział w zabawie na orientację na terenie parku leżącego tuż obok tamtejszego Zespołu Szkół . Sobotni poranek uczestnicy powitali w lesie, gdzie odbył się drugi etap marszów na orientację. Po zakończeniu i powrocie na każdego czekało ognisko i kiełbaski. Nasi uczniowie kolejny raz zdobyli jedne z najlepszych wyników. Wśród nich najlepsi byli:
1.	Karolina Dawidek – I miejsce w marszach na orientację w kategorii TM.
2.	Piotr Pietrzycki - II miejsce w marszach na orientację w kategorii TM.
3.	Mikołaj Delążek – II miejsce w marszach na orientację w kategorii TM.
4.	Łucja Wójtowicz – III miejsce w marszach na orientację w kategorii TD.
Wszystkim gratulujemy!

Paweł Cholewa Turystycznym Mistrzem Podlasia

Uczeń klasy VIII a, Paweł Cholewa zwyciężył w końcowej klasyfikacji Marszów na Orientację, które odbywały się w czasie rajdów organizowanych przez radzyński oddział PTTK.
Zwycięzca otrzymał honorowy tytuł Mistrza Podlasia w roku szkolnym 2017/2018. Do tej pory w blisko 20 letniej historii tej rywalizacji sztuka ta udawała się naszym uczniom trzykrotnie (Sebastian Kopiś - 2012, i 2013/14 i Sebastian Maj - 2015/16).
Turystyczny Mistrz Podlasia wyłaniany jest corocznie z grona wszystkich uczestników imprez na orientację ze szkół powiatu radzyńskiego, lubartowskiego i bialskiego (decyduje suma punktów z poszczególnych etapów). Tuż za nim, bo na II, zaszczytnym miejscu uplasował się Damian Jesionek. Warto zaznaczyć, że inni reprezentanci naszej szkoły zdominowali tę rywalizację, zajmując większość miejsc w pierwszej dziesiątce.
Za powyższe osiągnięcia wymienieni uczniowie otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe, dyplomy oraz pamiątkowe puchary.

XL Rajd Kleebergowski Jabłoń 2018

W czwartek, 4 października, 24 naszych uczniów uczestniczyło w jubileuszowym, XL Rajdzie Kleebergowskim, którego organizacji podjął się radzyński oddział PTTK.
Nasza drużyna kolejny raz nie wróciła z pustymi rękami - w klasyfikacji TM (gimnazjum) młodzież zdobyła 1. miejsce, natomiast uczniowie ze szkoły podstawowej zajęli drugą lokatę w kategorii TD. Oprócz pucharów nasi uczniowie otrzymali dyplomy oraz liczne nagrody.
Opiekunami grupy byli panowie: Tomasz Sobieszek oraz Krzysztof Badziak.III Konkurs fotograficzny – „Technika w rolnictwie”

Uczniowie z naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w III Konkursie fotograficznym "Technika w rolnictwie” zorganizowanym przez Zespół Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej, skierowanym do uczniów gimnazjum i klas VII - VIII szkoły podstawowej powiatu radzyńskiego oraz szkół znajdujących się na terenie województwa lubelskiego. Celem konkursu było ukazanie walorów krajoznawczych oraz postępu technicznego na wsi, a także dostrzeganie niezwykłych detali z życia wsi, piękna rodzimej ojczyzny. Ponadto miał on rozwijać wśród młodzieży umiejętność obserwacji, jej dokumentowania, interpretacji oraz opisu. Przedmiotem konkursu była autorska fotografia. Zdjęcia miały zostać zrobione na wsi znajdującej się w województwie lubelskim. Uczestnik mógł zgłosić maksymalnie 2 prace pojedyncze i 1 reportaż zawierający maksymalnie 4 zdjęcia. W konkursie fotograficznym „Technika w rolnictwie” wzięło udział 23 uczniów z 7 szkół. Z naszej szkoły pracę na konkurs wysłało aż 12 uczniów – 13 prac: Weronika Cybul kl. VII a, Biernacka Joanna kl. VII c Biernacka Milena kl. VII c, Listosz Łukasz kl. VII c, Niewęgłowska Agnieszka kl. VII c, Tomasiak Dawid kl. VII c, Moniuszko Damian kl. VIII a, Borzych Piotr kl. VIII b, Cholewa Julia kl. VIII c, Wadowska Emilia kl. VIII c, Kozak Julia kl. III a , Jeżowska Paulina kl. III b. Rozstrzygnięcie konkursu i ocena prac nastąpiła w dniu 12.10.2018 r. Nagrodzone prace są prezentowane na wystawie pokonkursowej od dnia 14.10.2018 r, kiedy odbyło się Święto Szkoły w ZSR w Woli Osowińskiej. Uczennica naszej szkoły - Weronika Cybul z klasy VII a, która wysłała 2 prace (pojedynczą i reportaż) otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy!
Opiekunem uczniów była p. Justyna Misiejuk.

Podium klasy czwartej w powiatowym konkursie na wykonanie gry o tematyce ekologicznej

Uczniowie klasy 4a i 5b brali udział w konkursie powiatowym w kategorii klas IV-V szkoły podstawowej w Zespole Szkół w Woli Osowińskiej na wykonanie gry związanej z tematem ekologii i ochrony środowiska. Projekt realizowany był we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Uczennice klasy 4a: Ewa Skubisz, Hanna Majchrzak, Aleksandra Stepaniuk drużynowo zajęły 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast Wikoria Zdunek (4a) i Aleksandra Pietrzycka (4a) otrzymały wyróżnienie. Drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody. Opiekun dzieci: Ewa Kozak
Szczegółowe wyniki konkursu

Wyróżnienie w konkursie "Mój las"

Uczennica kl. I b Alicja Roman (op. Anna Różyk) otrzymała wyróżnienie w XXXI edycji konkursu "Mój las" w kategorii I. Tematem pracy plastycznej był „Mój ulubiony mieszkaniec lasu”. Podsumowanie etapu wojewódzkiego odbyło się w Nadleśnictwie Krasnystaw. Gratulujemy!
Powiatowe Zawody Sportowo – pożarnicze MDP

6 czerwca 2018 roku na placu ćwiczebnym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim odbyły się Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Zmagania zawodników odbyły się zgodnie z obowiązującym regulaminem z 2010 r. Konkurencje zawodów sportowo-pożarniczych stanowiły: bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami i rozwinięcie bojowe. Naszą gminę reprezentowały żeńska drużyna pożarnicza, zajmując 2 miejsce i męska drużyna pożarnicza, zajmując 3. Opiekunem drużyn był p. Mariusz Siwek. Cel zawodów młodzieżowych drużyn pożarniczych pozostaje niezmienny, to m.in.: mobilizowanie do intensywnego szkolenia pożarniczego, ocena stanu wyszkolenia członków MDP i drużyn oraz popularyzowanie zagadnień ochrony przeciwpożarowej wśród społeczeństwa, a zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Kangur Matematyczny

Dwoje uczniów: Anna Sobieszek z kl. VIIb (op. p. Anna Kawecka – Sikorska) i Dawid Trojak z kl. Va (op. p. Agnieszka Kurowska) zdobyło wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY. Gratulujemy sukcesu!

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

23 maja 2018 roku w Wohyniu odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny, Wohyń 2018. Brali w nim również udział i nasi uczniowie: Ewa Skubisz, Gabriela Domańska, Anna Kaczorek, Dominika Sińska, Aleksandra Kwasek i Dawid Tokarzewski.
Zwycięzcą konkursu w kategorii klas VI została Anna Kaczorek. Gabriela Domańska otrzymała wyróżnienie w kategorii klas V. Natomiast Aleksandra Kwasek otrzymała III nagrodę w kategorii gimnazjum i klas VII. Opiekunami przygotowującymi uczniów do konkursu byli: p. Katarzyna Kornacka, p. Danuta Kuszneruk, p. Teresa Zdunek, p. Agnieszka Kaczorek i p. Krzysztof Badziak.

Sukces gimnazjalistów z Czemiernik

W dniu 19 maja 2018 r. w Zamościu odbył się Wojewódzki Finał Turnieju o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Nasz powiat reprezentowała drużyna z Gimnazjum w Czemiernikach (zwycięzcy etapu powiatowego). Wśród 18 drużyn – zwycięzców swoich powiatów nasza ekipa zajęła bardzo wysokie 3 miejsce, ulegając po zaciętym boju drużynom z Krasnegostawu i Korczowa.
Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać dwa testy z przepisów ruchu drogowego, pokonać rowerowy tor przeszkód, wykazać się umiejętnością jazdy po miasteczku ruchu drogowego i udzielić pierwszej pomocy poszkodowanej osobie. Gimnazjum w Czemiernikach reprezentowali: Damian Oleksiński, Maciej Król oraz Piotr Cholewa. Drużynę przygotowywał Arkadiusz Filipek. Nadmienić warto, że ta drużyna zdobywała brązowe medale także w dwóch poprzednich latach.
Gratulujemy sukcesów i życzymy następnych w kolejnych edycjach turnieju.

Konkurs plastyczny "Pszczoła to skarb"

Uczennica klasy I b Julia Wawerek (opiekun p. Anna Różyk) znalazła się w gronie laureatów Powiatowego Konkursu Plastycznego „Pszczoła to skarb”. W sobotę 19 maja 2018 roku w miejscowości Planta dziewczynka odebrała nagrodę za zajęcie III miejsca w kategorii junior. Gratulujemy!
Eliminacje wojewódzkie XLVI OMTTK PTTK

Drużyna SKKT w składzie: Paweł Cholewa z kl. VIIa, Anna Kaczorek z kl. VIb i Łucja Wójtowicz z kl. VIb zajęła 4. miejsce w województwie w XLVI Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno – Krajoznawczym, który został objęty patronatem Ministerstwa Oświaty. Drużyna z gimnazjum w składzie: Piotr Cholewa z kl. IIIb, Piotr Drabik z kl. IIa i Piotr Pietrzycki z kl. IIa zajęła 9. miejsce. Zmagania turniejowe odbyły się w dniach 11-12 maja 2018 w Sawinie k. Chełma. W turnieju w kat. szkół podstawowych i gimnazjum uczestniczyły 24 drużyny z województwa lubelskiego, po 12 w każdej z kategorii. Gratulujemy! Opiekunowie: Ewa Kozak, Tomasz Sobieszek
Sukcesy recytatorek

12 maja recytatorki z naszej szkoły brały udział w XIII Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Marianny Bocian. W kategorii klas I-III: Asia Kojtych z kl. IIIb (op. p. Krystyna Król) i Natalka Laszczka z kl. IIIc (op. p. Jadwiga Niewęgłowska), w kategorii klas IV–VI: Iza Wierzbicka z kl. IVb (op. p. Katarzyna Kornacka) i Ala Ligęza z kl. Va (op. p. Danuta Kuszneruk), w kategorii klas VII i gimnazjalnych: Jagoda Kostrzewa i Gabrysia Sobijanek - obie z klasy IIa (op. p. Agnieszka Kaczorek). Natalka Laszczka (pokonała 6 recytatorów) i Gabrysia Sobijanek (pokonała 13 recytatorów) - zajęły I miejsce w swoich kategoriach, Asia Kojtych – III, a Ala Ligęza i Jagoda Kostrzewa zdobyły wyróżnienia. Gratulujemy!

Zwycięstwa w BRD

W dniu 9 maja 2018 roku w Zespole Szkół w Czemiernikach odbył się Powiatowy Etap Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W zawodach uczestniczyło 9 drużyn (5 w kategorii gimnazjum i 4 w kategorii szkół podstawowych).
W turnieju młodzież musiała zmierzyć się z testami z przepisów ruchu drogowego oraz testami z krzyżówek drogowych. Ponadto należało się wykazać umiejętnością jazdy po rowerowym torze przeszkód oraz po miasteczku ruchu drogowego.
Po emocjonujących zawodach w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna z Czemiernik w składzie: Natalia Zagrodna, Łucja Wójtowicz, Paweł Cholewa i Damian Jesionek. Drużynę przygotowywała pani Justyna Misiejuk. Tuż za nimi uplasowały się drużyny z Woli Osowińskiej i Branicy Radzyńskiej. Czwarte miejsce zajęła drużyna z Polskowoli.
W kategorii gimnazjum swoje umiejętności potwierdzili uczniowie z Czemiernik, wygrywając z dużą przewagą. Drużyna wystąpiła w składzie: Maciej Król, Piotr Cholewa i Damian Oleksiński. Opiekunem drużyny jest pan Arkadiusz Filipek. Następne miejsca zajęły drużyny z Białki, Woli Osowińskiej, Kąkolewnicy i Suchowoli.
Konkurs przeprowadzili Policjanci z Komendy Powiatowej w Radzyniu Podlaskim. Dziękujemy.
Zwycięskie drużyny będą reprezentować nasz powiat w finałach wojewódzkich w Opolu Lubelskim i Zamościu. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy sukcesów na dalszych etapach.

Eliminacje powiatowe do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik 2018”

10 maja dwie uczennice naszej szkoły: Gabrysia Rzymańska z kl. Vb i Jagoda Kostrzewa z kl. IIa G brały udział w powiatowych eliminacjach do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik 2018”. Gabrysia wyśpiewała 3 miejsce. Gratulujemy! Uczennice zostały przygotowane przez p. Grzegorza Kornackiego.Konkurs Plastyczny

W piątek 13 kwietnia został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem „Wielkanoc w przyrodzie - samodzielnie zaprojektowana i wykonana kartka świąteczna”. Organizatorem był Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z siedzibą w Lublinie. Skierowany on był do uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VII. Wyróżnienie otrzymali: Natalia Laszczka - kl. III c- op. p. Jadwiga Niewęgłowska i Michał Smęt - kl. II a- op. p. Jolanta Kotecka. Gratulujemy dzieciom i opiekunom!

Finał oddziałowy XLVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK

W dniu 9 kwietnia w Białej odbył się finał oddziałowy XLVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Zawody odbyły się w trzech grupach : szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, a uczestnicy startowali w zespołach 3-osobowych. Uczniowie z naszej szkoły w swojej kategorii wiekowej będą reprezentowali radzyński Oddział PTTK w finale wojewódzkim turnieju, który odbędzie się w dniach 11-12 maja w Sawinie k. Chełma. Zajęli następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:
III m.- drużyna w składzie: Paweł Cholewa (7a), Anna Kaczorek (6b), Łucja Wójtowicz (6b) w kat. szkół podstawowych
IV m.- drużyna w składzie: Piotr Cholewa (3b), Piotr Drabik (2a), Maciej Król (3b) w kat. gimnazjów
Uczniowie zostali przygotowani przez p. Ewę Kozak i p. Tomasza Sobieszka.
Gratulujemy!

Konkurs plastyczny "W wiejskiej zagrodzie"

Uczeń klasy II a - Michał Skubisz (opiekun p. Jolanta Kotecka) zdobył główną nagrodę w wojewódzkim konkursie plastycznym "W wiejskiej zagrodzie", w kategorii klas I - III szkoły podstawowej. Organizatorem konkursu była Lubelska Wystawa Zoologiczna ZOO Park w Lublinie.
22 marca dwoje uczniów z naszej szkoły brało udział w ponadpowiatowym II Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Harcerskiej i Turystycznej organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Parczewie. Franio Dawidek z kl. IVb i Gabrysia Rzymańska z kl. Vb zajęli I miejsce w kategorii duetów, Gabrysia wyśpiewała też I miejsce w kategorii solistów. Pokonali podczas konkursu 11 szkół z Parczewa i okolic. Uczniowie zostali przygotowani przez p. Grzegorza Kornackiego. Gratulujemy!

Powiatowe eliminacje XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

21 marca 2018 roku w świetlicy Komendy Powiatowej PSP W Radzyniu Podlaskim odbyły się powiatowe eliminacje do XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział 46 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu radzyńskiego.
Turniej rozgrywany były w dwóch etapach, tj. część pisemna i część ustna w trzech grupach wiekowych.
Naszą szkołę reprezentowali:
W I grupie:
1.	Michał Blicharz - klasa VI c
2.	Łukasz Listosz – klasa VI c 
3.	Aleksandra Sobijanek – klasa VI b
W II grupie:
1.	Mikołaj Ciesielski – klasa III b
2.	Paweł Cholewa – klasa VII b
3.	Maciej Mańko – klasa VII c
Uczennica klasy VI b - Aleksandra Sobijanek zajęła 4 miejsce. Gratulujemy!!
Opiekunem uczniów była p. Justyna Misiejuk. 
Uczniowie zwiedzili Izbę Tradycji Pożarniczej, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej. Mieli możliwość porozmawiania za strażakami z PSP, poznali ich pracę, oglądali sprzęt używany przez strażaków dawniej i dziś. 

14 marca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Banknot wydany z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę” organizowanego w Szkole Podstawowej w Lisiowólce. Brali w nim udział członkowie naszej Szkolnej Kasy Oszczędności z klas II i III szkoły podstawowej. Nagrodzone zostały dwie uczennice: Joanna Kojtych z kl. IIIb zdobyła III miejsce (op. p. Krystyna Król) oraz Monika Chudek z kl. IIIa - wyróżnienie (op. p. Małgorzata Mikołajuk). Dziewczynki otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczniom i ich wychowawcom, którzy wykonali prace na konkurs.
12 marca nasi uczniowie z klas gimnazjalnych brali udział w powiatowym konkursie Logika Młodego Matematyka organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.
Iga Aftyka z kl. IIIa zajęła II miejsce, a Cezary Abramek z kl. IIIa – wyróżnienie. Uczniów przygotowała p. Elżbieta Łucek.
Gratulujemy!

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

28 lutego nasi uczniowie wzięli udział w corocznej, czternastej imprezie „Zima w Mieście 2018” poświęconej w tym roku pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Zespole Szkół w Białej odbył się konkurs wiedzy o bohaterach polskiego podziemia antykomunistycznego z lat 1944-63, następnie uczestnicy wyruszyli na trasę po Radzyniu Podlaskim. Wyniki zmagań: - indywidualnie:
Kat. TD:
II m.- Patryk Maj (IVb)
VII m. – Łucja Wójtowicz (VIb)
Kat. TM:
III m.- Piotr Drabik (IIa)
IV m.- Mikołaj Ciesielski (IIIb)
V m.- Piotr Cholewa (IIIb)
VIII m.- Damian Jesionek (VIIa)
- drużynowo:
I m. – Gimnazjum w Czemiernikach
II m. – Szkoła Podstawowa w Czemiernikach
Opiekunowie: Ewa Kozak, Tomasz Sobieszek
Gratulujemy sukcesu!

W dniu 21 lutego 2018r. w naszej szkole odbyły się trzecie z serii spotkań zawody strzeleckie Powiatowej Ligii Strzeleckiej, w skład której wchodzą uczniowie gimnazjum ze szkół w Białej, Suchowoli, Radzynia (gimn nr 1) , Marynina (OSIW) i Czemiernik. Udział wzięło pięć drużyn ze szkół powiatu radzyńskiego.
Naszą szkołę reprezentowali w kategorii karabin pneumatyczny: Sebastian Stec, Cezary Abramek i Jakub Salczyński, a w kategorii pistolet - Klaudia Bajda.
W tym spotkaniu nasza drużyna zajęła I miejsce, a w klasyfikacji generalnej uzyskała II lokatę. Opiekunem uczniów jest p. Anna Pogorzelska-Zdunek. Gratulujemy!
Paweł Cholewa z klasy 7a zajął 5 miejsce w kraju i uzyskał tytuł Laureata w zimowej sesji ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z matematyki OLIMPUS, która odbyła się 9 stycznia 2018r. Otrzymał dyplom i nagrodę książkową. Gratulujemy sukcesu!
Ucznia przygotowała p. Elżbieta Łucek.
15 uczniów z klas IV – VII wzięło udział w ogólnopolskim DYKTANDZIE (nie tylko) DLA MISTRZÓW organizowanym przez Instytut Rozwoju Oświaty. Anna Kaczorek z kl. VIb (op. p. Danuta Kuszneruk) zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!
Dziewięcioro uczniów z klas IV- VI brało udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej. Dwoje z nich zdobyło tytuł Laureata. Są to: Bartłomiej Banach z klasy Vb (op. p . K. Kornacka) i Anna Kaczorek z kl. VIb (op. D. Kuszneruk) Bartek zajął 4 miejsce, a Ania – 12 w rankingu ogólnopolskim. Bardzo dobrze wypadła też najmłodsza uczestniczka – Wiktoria Banach z kl. IVb (22 miejsce). Gratulujemy!
14 grudnia zachęceni przez opiekunki: p. Krystynę Król i p. Agnieszkę Kurowską członkowie SKO z klas starszych szkoły podstawowej brali udział w V Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego dla członków SKO w Lisiowólce. Zuzanna Mierkiewicz z kl. VIb zajęła III miejsce, zaś Jakub Niewęgłowski z kl. VIc – IV miejsce. Opiekunem uczniów był p. Konrad Łabęcki.
Gratulujemy!


16 listopada w naszej szkole odbyła się jesienna edycja ogólnopolskiego konkursu leksykalnego Memory Master. Nasi uczniowie uczestniczyli w nim już piąty raz. Tym razem do konkursu przystąpiło 17 osób z klas 4-7 i III klasy gimnazjum. Uczestnicy musieli nauczyć się słówek z listy podanej na stronie organizatora i rozwiązać test. Do zdobycia było 100 punktów. Najlepszy wynik uzyskał uczeń IIIa gimnazjalnej Dawid Tokarzewski – 100%! Otrzymał w nagrodę głośnik bezprzewodowy i pamiątkowy medal. Laureatem II stopnia została Anna Kaczorek z klasy 6b – 97%. Wyróżnienia otrzymali Jakub Osip z IIIb gimnazjalnej (87%) i Stanisław Adamowicz z 6a (85%). Gratulujemy!
Nastepna, wiosenna edycja już 12 kwietnia. Wszystkich uczniów, nie tylko uczestników konkursu, zachęcamy do pobrania aplikacji Memory Master na telefon, dzięki której można w atrakcyjnej formie ćwiczyć słówka.
Koordynatorem konkursu jest p. Tatiana Kaznadziej
W dniach 17-18 listopada 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół w Czemiernikach brali udział w XVIII Marszach na orientację pamięci Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów. Tegorocznym gospodarzem spotkania było wisznickie LO. Tuż po inauguracji imprezy wszyscy zebrani udali się na cmentarz, gdzie delegacja złożyła kwiaty, a następnie zapaliła znicze na grobach państwa Miąskiewiczów oraz Jana Prudaczuka. Z cmentarza nasze kroki skierowaliśmy w stronę kościoła, gdzie odbyła się Msza Święta w intencji zmarłych nauczycieli.
Organizatorzy pozwolili wykazać się uczestnikom w dwóch rodzajach rywalizacji. Pierwszy z nich to dwa konkursy wiedzy: „Dolina Zielawy”, a także „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Drugi rodzaj natomiast stanowiły dwa etapy marszów na orientację w pobliskich lasach. Na szczęście pogoda dopisała, więc nasi uczniowie bez problemów dotarli do mety. Efektem tego są: pierwsze miejsce drużyny w składzie: Jakub Król i Paweł Cholewa (kategoria TD) oraz pierwsze miejsce Piotra Cholewy i Jakuba Pietrzyckiego (kategoria TM). Piąte miejsce w marszach zdobyły: Aleksandra Kopiś i Martyna Siwek. Zaś zwycięstwo w konkursie „Dolina Zielawy” w kategorii szkół podstawowych odniosła Natalia Zagrodna, a Mikołaj Drabik – trzecie miejsce. Opiekunami grupy z naszej Szkoły byli: pani Ewa Kozak oraz panowie: Adam Kurowski, Tomasz Sobieszek, Konrad Łabędzki oraz Krzysztof Badziak.
5 grudnia grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w XVI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego. Recytatorzy w składzie: Alicja Ligęza z kl. Va, Julia Bączek z kl. Vb, Anna Kaczorek z kl. VI b, Jagoda Kostrzewa z kl. II a gimnazjum, Gabriela Sobijanek z kl. II a gimnazjum i Karolina Dawidek z kl. II b zmierzyli się z trudną poezją mistrza Jana.
Wyniki konkursu:
Anna Kaczorek zdobyła I nagrodę w kategorii klas IV - VI (opiekun p. Danuta Kuszneruk),
Jagoda Kostrzewa otrzymała wyróżnienie za monodram w kategorii gimnazja (opiekun p. Agnieszka Kaczorek),
Karolina Dawidek otrzymała wyróżnienie w kategorii gimnazja (opiekun p. Teresa Zdunek).
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
30 listopada zespół wokalny w składzie: Ania Dąbrowska z kl.IVa, Wiktoria Polak z kl.IVa, Franek Dawidek z kl.IVb, Piotr Jeżowski z kl. IVb, Klaudia Nogal z kl.Vb, Oliwka Zdanikowska z kl.Vb, Natalka Zdunek z kl.VIa, Ania Kaczorek z kl.VIb, Zuzia Mierkiewicz z kl.VIb, Karolinka Boreczek z kl.VIIa, Ola Bojanek z kl.VIIa, Paweł Cholewa z kl.VIIa, Natalka Paśnik z kl.VIIb i Ania Sobieszek z kl. VIIb zajął I miejsce w ponadpowiatowym konkursie - XVII Otwartych Spotkaniach z Piosenką Szkolną pod hasłem: „Polska Piosenka Zimowa” w Wohyniu. Wykonali piosenkę „Biały śnieg” Piotra Rubika. Młodzi artyści zostali przygotowani przez p. Grzegorza Kornackiego. Gratulujemy!
15 listopada 2017 r. w Radzyńskim Domu Kultury odbył się 21. Jesienny Konkurs Recytatorski . Z naszej szkoły udział wzięły : Zosia Kopacz z kl. III a- op. p. Małgorzata Mikołajuk, Ala Ligęza i Ola Celińska z kl. V a- op. p. Danuta Kuszneruk, Jagoda Kostrzewa i Gabiela Sobijanek z kl.II a gimn.- op. p. Agnieszka Kaczorek oraz Karolina Dawidek z kl. II b gimn.- op. p. Teresa Zdunek. Alicja Ligęza zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, a Jagoda Kostrzewa i Karolina Dawidek zdobyły wyróżnienie. Gratulujemy!
Nasi uczniowie w dniach 20-21 października wzięli udział w I Rajdzie Pamięci Bohaterskich Lotników DYWIZJONU 303 im. płk. pil. Zdzisława Krasnodębskiego. Pierwszego dnia uczestnicy zwiedzili Muzeum Sił Zbrojnych w Dęblinie oraz wzięli udział w 1. etapie marszu na orientację. Wieczorem zostały przeprowadzone konkursy krajoznawcze, następnego dnia odbyły się kolejne 2 etapy marszu. W imprezie wzięło udział blisko 150 osób.
W kat. TD szkół podstawowych:
W kat. TM na podium stanęli:
Drużyna z Czemiernik była bezkonkurencyjna! W konkursie krajoznawczym I miejsce zajął Piotr Drabik. Opiekunami uczniów byli: p. Ewa Kozak, p. Tomasz Sobieszek, p. Katarzyna Wierzbicka, ks. Michał Znój i p. Justyna Misiejuk.
We wtorek 3 października Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim zorganizował XXXIX Pieszy Rajd Kleebergowski przebiegający śladami ostatniej bitwy wojny obronnej 1939 r. pod Kockiem, Serokomlą i Wolą Gułowską. W imprezie wzięło udział blisko 150 osób reprezentujących szkoły z trzech powiatów woj. lubelskiego: bialskiego, garwolińskiego i radzyńskiego. Rajd rozpoczęła zbiórka w sali kina „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim. Po uroczystym rozpoczęciu imprezy przeprowadzony został konkurs wiedzy przygotowany na podstawie książki Jacka Pożarowszczyka pt. „Kleeberg. Generał bez skazy”. Następnie młodzież udała się do Kocka, gdzie na cmentarzu wojennym złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobie gen. Franciszka Kleeberga i jego żołnierzy. Kolejnym punktem rajdu była turystyczno-rekreacyjna impreza na orientację rozgrywana w Woli Gułowskiej. Nasi uczniowie w wyniku zmagań wypadli następująco:
Szkoła podstawowa (op. p. Ewa Kozak): W rywalizacji drużynowej w swoich kategoriach wiekowych Szkoła Podstawowa w Czemiernikach zajęła I miejsce, a klasy gimnazjalne – II miejsce.
15-16 września br. odbył się XVII Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa. Oficjalne rozpoczęcie zainaugurowała polowa msza święta, odprawiona przy symbolicznej mogile harcerzy, poległych w lesie k. wsi Sitno. Tuż po eucharystii, przedstawiciele władz oraz szkół pod pamiątkową mogiłą złożyli wieńce, znicze i kwiaty. Po zakończeniu uroczystości blisko 100 osób – dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – uczestniczyło w dwudniowym rajdzie. W jego programie znalazły się m.in. dwa etapy turystycznych marszów na orientację, konkurs krajoznawczy oraz rowerowy tor przeszkód. Organizatorem rajdu był Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Radzyniu Podlaskim, we współpracy ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej oraz Zespołem Szkół w Białej.
Wśród uczestników naszej szkoły największą orientacją w terenie wykazała się
W szkole podstawowej:
Łucja Wójtowicz ( III m.) Opiekun- p. Ewa Kozak
W klasach gimnazjalnych:
drużyna w składzie: Piotr Cholewa i Mikołaj Ciesielski (III miejsce) i tuż za nimi drużyna Piotr Pietrzycki i Piotr Drabik (IV miejsce). W konkursie krajoznawczym III miejsce zajął Mikołaj Ciesielski. Opiekun- p. Tomasz Sobieszek
7 czerwca 2017r. w Nadleśnictwie Kraśnik - Leśnictwo Rudki, odbyło się uroczyste podsumowanie XXX edycji konkursu " Mój Las" na szczeblu okręgowym.
II miejsce w konkursie plastycznym "Dzień i noc w lesie" (kategoria kl. I-III) zajęła Wiktoria Zdunek - ucz. kl. III a (op. Anna Różyk).
Wyróżnienie za pracę "Drzewo i jego funkcje w przyrodzie" otrzymał Mikołaj Drabik - ucz. kl. VI b (op. Anna Witek- Kondrat) Gratulujemy!
Do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2017 z naszej szkoły przystąpiło 21 uczniów. Cieszymy się osiągnięciami, które przedstawiają się następująco:
• Paweł Cholewa, kl. VI a – bardzo dobry wynik (op. p. Katarzyna Jeżowska)
• Marta Stelmach, kl. V a – wyróżnienie (op. p. Ewa Sokół)
• Dawid Trojak, kl. IV a – wyróżnienie (op. p. Agnieszka Kurowska)
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
30 maja troje najlepszych pod względem znajomości zasad ortografii laureatów szkolnego konkursu MISTRZ ORTOGRAFII: Aleksandra Celińska z kl IVa i Anna Kaczorek z kl. VB (op. p. Danuta Kuszneruk) oraz Paweł Cholewa z kl. VIa (op. p. Katarzyna Kornacka) wzięło udział w XI Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Wohyniu. Ola Celińska zdobyła tytuł Mistrza Ortografii w kategorii klas czwartych, a Ania Kaczorek wyróżnienie w kategorii klas piątych. Gratulujemy!

23 maja 2017r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Nasza Natura - Mój Skarb" zorganizowany przez Poleski Park Narodowy. I miejsce w kategorii "Dzieci szkół podstawowych klasy I-III" zajęła Kinga Wadowska kl. III a (opiekun p. Anna Różyk). Wyróżnienie w kategorii klas IV-VI otrzymała Anna Dados kl. Vb (opiekun p. Ewa Kozak).


Anna Dados z klasy Vb znalazła się w gronie laureatów Powiatowego Konkursu Plastycznego "Pszczoła to skarb". 20 maja 2017 roku w Wohyniu Ania uczestniczyła w podsumowaniu konkursu i odebrala nagrodę za zajęcie III miejsca w kategorii klas IV-VI.
Uczniowie klasy VIb: Mikołaj Drabik, Julia Konarska i Mateusz Skwarek zostali laureatami etapu okręgowego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym w kategorii szkół podstawowych, który odbył się w dniu 26 kwietnia 2017r. we Włodawie. Uczniów przygotowała p. Anna Witek-Kondrat. Finał zmagań konkursowych odbędzie się 7 czerwca 2017r. w Urszulinie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
13 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian. Szkołę reprezentowały cztery uczennice: Martyna Kwiatek z klasy I a- op. Jolanta Kotecka, Joanna Kojtych z klasy II b- op. Krystyna Król, Alicja Ligęza z klasy IVa i Anna Kaczorek z klasy Vb- op. Danuta Kuszneruk. W grupie wiekowej kl. I-III Martyna Kwiatek zajęła I miejsce i Joanna Kojtych wyróżnienie. W kategorii klas IV-VI Alicja Ligęza zdobyła wyróżnienie. Uczennice otrzymały dyplomy, pamiątkowy dukat z okazji 700- lecia Lublina i piękne książki. Nagrodą dodatkową będzie także wyjazd do Lublina i udział w warsztatach teatralnych.
Drużyna naszych uczniów w składzie: Paweł Cholewa, Damian Jesionek (kl. VI a) oraz Łucja Wójtowicz (kl. Vb) 12-13 maja reprezentowali radzyński oddział PTTK w finale wojewódzkim turnieju. Uczestnicy zmagali się z wieloma konkursami krajoznawczymi, topograficznymi, dotyczącymi bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy oraz marszem na orientację. W kat. TD rywalizowało 9 szkół z województwa lubelskiego: Radzyń Podlaski, Wola Osowińska, Sawin, Czułczyce, Staw, Dereźnia, 2 zespoły z Biłgoraja oraz nasza Szkoła Podstawowa w Czemiernikach, która uplasowała się na 4. miejscu (311,52 pkt.) Drużyna z Czemiernik uzyskała najwięcej punktów w marszach na orientację (93,52 pkt.).
Gratulujemy sukcesu!
Przygotowanie i opieka nad uczniami- p. E.Kozak
21 i 22 kwietnia po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w XXIV Marszach na Orientację „Wiosno 2017” organizowanych przez UKS „Orientalik” w Żeszczynce, Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim i SKKT przy Publicznym Gimnazjum w Sosnówce. Z tej okazji odbyło się szereg konkursów o charakterze turystyczno – krajoznawczym. Jeżeli chodzi o uczniów naszej szkoły, to w wieloboju drużyna w składzie: Natalia Zagrodna, Łucja Wójtowicz (kl. Vb), Paweł Cholewa, Damian Jesionek (kl. VI a) zajęła II miejsce, zaś w marszach na orientację sukces osiągnęli Paweł Cholewa i Damian Jesionek (kl. VI a). Chłopcy zajęli II miejsce. Przywieźli do szkoły puchar i dyplomy. Marsze na orientację były doskonałą okazją nie tylko do wzbogacenia wiedzy i wiadomości o najbliższym środowisku turystyczno – krajoznawczym, ale też pozwoliły wspaniale, aktywnie spędzić czas wolny. Opiekunem był p. Mariusz Siwek, za przygotowanie uczniów odpowiadała p. Ewa Kozak
Drużyna w składzie: Paweł Cholewa, Damian Jesionek (VI a) oraz Julia Cholewa (VIc) zajęła II miejsce w powiatowych eliminacjach oddziałowych XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno- Krajoznawczego PTTK w kategorii szkół podstawowych i tym samym będą reprezentować radzyński oddział PTTK w finale wojewódzkim turnieju. Uczestnicy turnieju, który odbył się 4 kwietnia musieli zmierzyć się z wieloma konkurencjami, które wymagały zarówno wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznych. Test wiedzy (90 pytań), obejmował zagadnienia krajoznawcze, turystyczne, topograficzne, dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzono też turystyczny marsz na orientację, rowerowy tor przeszkód oraz turystyczne ABC. Opiekunem uczniów jest p. Ewa Kozak. Gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim 12-13. maja!
Wiktoria Połóg z kl. VIa zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Krzysztofa Kolbergera. Zadaniem konkursowym była twórczość poetycka pod hasłem: „Czaruję słowami o swoich radościach nie-radościach”.
Opiekunem uczennicy jest p. Katarzyna Kornacka. Gratulujemy!
Nasze uczennice otrzymały wyróżnienia i medale w ogólnopolskim konkursie STYPENDIADA POLONISTYCZNA: Anna Kaczorek z kl. Vb – tytuł ORŁA CZYTELNICZEGO i FINALISTY w konkursie czytelniczym „Kreator” i TYTUŁ ORŁA ORTOGRAFICZNEGO i FINALISTY w konkursie ortograficznym „Ortograf” (op. Danuta Kuszneruk) Aleksandra Celińska z kl. IVa – TYTUŁ ORŁA ORTOGRAFICZNEGO i FINALISTY w konkursie ortograficznym „Ortograf” (op. Danuta Kuszneruk) Natalia Szaniawska z kl. Va – tytuł ORŁA LITERACKIEGO i FINALISTY w konkursie literackim „Polonus” (op. Katarzyna Kornacka) Gratulujemy!
14 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły: Natalia Szaniawska z kl. Va (op. p. Ewa Kozak), Rafał Niewęgłowski z kl. V c (op. p. Anna Witek - Kondrat), Paweł Cholewa z kl. VIa (op. p. Ewa Kozak), zdobyli I miejsce, reprezentując szkołę w III Powiatowym Konkursie „Czy znasz nasze lasy” w Wohyniu zorganizowanym przez Nadleśnictwo Radzyń Podlaski, Urząd Gminy Wohyń, PTTK oddział w Radzyniu Podl., Stowarzyszenie ECHO oraz Zespół Szkół w Wohyniu. Konkurs składał się części pisemnej - test wiedzy (zadania otwarte i zamknięte), części praktycznej (rozpoznawanie gatunków drzew) oraz zabawy zręcznościowej. Obejmował trzy kategorie wiekowe. W kategorii „Młodzik” (kl. IV-VI) przystąpiło do niego 11 szkół z powiatu radzyńskiego. Indywidualnie w konkursie wiedzowym dyplom „Sowy - mądre głowy” za zajęcie II miejsca otrzymał Paweł Cholewa z kl. VIa i IV miejsca - Rafał Niewęgłowski z kl. Vc. W tym dniu nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z ornitologiem, gdzie m. in. zbijali budki lęgowe dla ptaków. Jedna z takich budek przyjechała z nami do szkoły. Młodzi przyrodnicy trochę zmęczeni, ale szczęśliwi, z dyplomami oraz wieloma nagrodami rzeczowymi powrócili do domów. Opiekę nad uczniami podczas konkursu sprawowała p. Ewa Kozak. Gratulujemy sukcesu!
Gabriela Świć z kl. VIb zdobyła wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Piórem i pędzlem…” pod hasłem: „Z uśmiechem przez świat!” Wręczenie nagród odbędzie się 3 marca 2017. w Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego w Nałęczowie. Opiekunem jest p. Katarzyna Kornacka. Gratulujemy!


18 stycznia br. roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanej przez Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim imprezie „XIII Zima w Mieście 2017 śladami Powstania Styczniowego” w Radzyniu Podlaskim. Jej celem było m.in. uczczenie 154. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego oraz uatrakcyjnienie czasu wolnego osobom pozostającym w domu w okresie ferii zimowych. Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek oraz Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek. Patronat medialny sprawował miesięcznik krajoznawczo-turystyczny „Poznaj Swój Kraj”. W imprezie wzięło udział blisko 200 osób reprezentujących 17 szkół powiatu radzyńskiego. W kategorii szkół podstawowych w rywalizacji indywidualnej VI miejsce zajęła Kinga Kozdra (kl. VI c) i X miejsce - Dominka Sińska (kl.VI c). W rywalizacji szkół nasza szkoła zajęła II miejsce. Najlepsi w każdej kategorii wiekowej otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Opiekunem uczniów była p. Ewa Kozak. Gratulujemy!
20 grudnia siedmioro recytatorów z naszej szkoły:
Jakub Tracz z kl. IIa (op. Małgorzata Mikołajuk), Joanna Kojtych z kl. IIb (op. Krystyna Król), Natalia Laszczka z kl. IIc (op. Jadwiga Niewęgłowska), Aleksandra Celińska z kl. IVa (op. Danuta Kuszneruk), Aleksandra Polak z kl. Va (op. Katarzyna Kornacka), Anna Kaczorek z kl. Vb (op. Danuta Kuszneruk) i Karolina Boreczek z kl. VIa (op. Katarzyna Kornacka) wzięło udział w XVI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego pod hasłem „Uśmiech Pana Boga” w Łukowie pod patronatem Łukowskiego Ośrodka Kultury i Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie. Dzieci pojechały pod opieką p. Katarzyny Wierzbickiej.
Trzy uczennice znalazły się w gronie najlepszych w województwie lubelskim: w kategorii recytacje IV-VI – Anna Kaczorek zdobyła nagrodę, a Aleksandra Polak i Karolina Boreczek – wyróżnienia. Gratulujemy!
Uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskich konkursach organizowanych przez Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS . Trzy osoby zakwalifikowały się do drugiego etapu: „Z poprawną polszczyzną na co dzień”: Aleksandra Celińska z kl. IVa i Anna Kaczorek z kl.Vb, „Z ortografią na co dzień” – Aleksandra Celińska z kl. IVa. Uczennice zostały przygotowane przez p. Danutę Kuszneruk. Gratulujemy!
21.10.2016 r. siedmioro uczniów szkoły podstawowej przystąpiło do ogólnopolskiego ponadprogramowego konkursu przyrodniczego Multitest organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. W kategorii klas piątych wyróżnienia otrzymały dziewczynki: Łucja Wójtowicz kl. V b - zajęła 13 miejsce z wynikiem 182p./206p. możliwych do zdobycia i Natalia Szaniawska kl. V a - 15 miejsce (178p.) W kat. klas szóstych dyplom uznania otrzymał Maciej Mańko (VI c) - 22 miejsce (150p./192 p.) oraz Paweł Cholewa (VI a) – 23 miejsce (148/192p.). Koordynatorem konkursu była p. Ewa Kozak. Gratulujemy!
24.11.2016r. uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w ponadpowiatowym konkursie – XVI Otwartych Spotkaniach z Piosenką Szkolną w Wohyniu pod hasłem „W barwach jesieni”. Zespół wokalny w składzie: Alicja Ligęza z kl. IVa, Gabriela Rzymańska z kl. IVb, Aleksandra Polak z kl.Va, Natalia Zdunek z kl.Va, Anna Kaczorek z kl.Vb, Zuzanna Mierkiewicz z kl.Vb, Aleksandra Bojanek z kl.VIa, Karolina Boreczek z kl.VIa, Paweł Cholewa z kl.VIa, Anna Sobieszek z kl.VIb, Monika Wertejuk z kl.VIb, Weronika Jemielnik z kl.VIc i Julia Karpińska z kl.VIc wyśpiewał I miejsce w kategorii zespół wokalny piosenką „Gdy przyjdzie jesień”.
W kategorii solista I miejsce zdobyła Gabrysia Rzymańska z kl. IVb, śpiewając piosenkę „Jesień – piękna pani”. Aranżacje obu utworów opracował i przygotował uczniów p. Grzegorz Kornacki. Gratulujemy!
18-19 listopada 2016 r. odbyły się XIV Marsze na Orientację pamięci Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów w Wisznicach. Głównym celem dwudniowej imprezy było uczczenie pamięci tragicznie zmarłych nauczycieli i propagatorów idei krajoznawstwa i turystyki Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów, którzy zginęli w wypadku polskiego autokaru na Węgrzech w 2001r. Marsze organizowane są również po to, by propagować aktywne formy wypoczynku oraz poznawać walory regionu. Rajdowicze musieli wykazać umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy: Paweł Cholewa i Damian Jesionek z kl. VI a. W kategorii TD (szkół podstawowych) Zajęli II miejsce, przywożąc puchar dla szkoły oraz pamiątkowe dyplomy. Uczestnicy sprawdzili również swoją wiedzę i siły w dwóch konkursach: krajoznawczym oraz pierwszej pomocy przedmedycznej (teoria i praktyka). W obu konkursach Paweł Cholewa zajął IV miejsce. Opiekunem wyjazdu był p. Mariusz Siwek, za przygotowanie uczniów odpowiadała p. E. Kozak. Gratulujemy!
13 listopada 2016 roku odbyło się rozstrzygnięcieOgólnopolskiego Konkursu Literackiego pt. „Opowiem Ci mój sen…”. Celem konkursu było ocalenie od zapomnienia sztuki pisania listów, w tym przykładanie wagi do estetycznego i czytelnego zapisu treści listu, rozwijanie wyobraźni i umiejętności swobodnego wyrażania siebie poprzez własne teksty. W konkursie na Najpiękniejszy List Pisany Odręcznie, w kategorii kaligrafii, III miejsce zajęła nasza uczennica Aleksandra Celińska z klasy IVa (opiekun: p. Danuta Kuszneruk). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.8 listopada 2016 roku w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbył się XX JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI pod hasłem „Quo vadis- dokąd idziesz, jaką drogą, w jakim celu”. Z naszej szkoły wzięły udział dwie uczennice: Anna Kaczorek- kl.Vb- opiekun p. Danuta Kuszneruk i Karolina Boreczek- kl. VI a- opiekun p. Katarzyna Kornacka. Wyróżnienie otrzymała Karolina Boreczek. Gratulujemy!Po szkolnych eliminacjach do wojewódzkich konkursów przedmiotowych najlepszymi okazali się:
Stanisław Adamowicz z kl. Va (konkurs z języka angielskiego – op. M Polak),
Anna Kaczorek z kl.Vb (konkurs ortograficzny – op. D. Kuszneruk)
Natalia Szaniawska z kl.Va (konkurs ortograficzny – op. K. Kornacka).
Uczniowie ci wezmą udział w zmaganiach okręgowych.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
W dniach 30 IX - 1 X odbył się XXXVIII Pieszy Rajd Kleebergowski śladami ostatniej bitwy obronnej 1939 roku. W turystycznej imprezie wzięło udział blisko 100 osób, w tym 6 uczniów z Zespołu Szkoł w Czemiernikach. Pierwszego dnia rajdu uczestnicy rozegrali I etap marszu na orientację. Po dwóch dniach zmagań, rajdowicze uzyskali następujące miejsca w kategorii szkół podstawowych:
V m- ce – Natalia Zagrodna i Anna Szwaj (kl. V b)
VI m-ce – Łucja Wójtowicz i Zuzanna Mierkiewicz (kl. V b)
VII m-ce – Paweł Cholewa (kl. VI a), Mikołaj Janasz (kl. V a)
W konkursie sprawnościowym dziewczęta: Łucja Wójtowicz i Zuzanna Mierkiewicz (kl. V b) zajęły I miejsce, a w konkursie krajoznawczym wiedzą wykazała się Łucja Wójtowicz (kl. V b), która zajęła II miejsce. Gratulujemy!
Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Adam Kurowski i p. Ewa Kozak.
Nasi uczniowie jak co roku wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2016. W kategorii Maluch (kl. 4) przystąpiło do niego 13 uczniów, a w kategorii Beniamin (kl. 5) - 5 uczniów. Natalia Szaniawska z kl. IVa (op. W Frączek) i Zuzanna Mierkiewicz z kl. IVb (op. A. Kurowska) zdobyły wyróżnienia. Gratulujemy!
Uczniowie klas IV – VI wzięli udział w XXI Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło” dla szkół podstawowych, średnich i gimnazjów organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych 479 autorów przysłało 1153 prace. Piotr Pietrzycki z kl. VIa (op. K. Kornacka) znalazł się wśród 46 osób nagrodzonych – zdobył wyróżnienie za cykl opowiadań. Swój dyplom odebrał podczas uroczystej gali 24 maja w Jasielskim Domu Kultury. Gratulujemy!
17 maja trzy uczennice naszej szkoły: Anna Kaczorek z kl. IVb, Aleksandra Kwasek z kl. VIb (op. D. Kuszneruk) i Aleksandra Bojanek z kl. Va (op. K. Kornacka) – zwyciężczynie szkolnego konkursu Mistrz Ortografii brały udział w XIV Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w Wohyniu. Ania Kaczorek zdobyła tytuł Mistrza Ortografii w kategorii klas IV, a Ola Kwasek wyróżnienie w kategorii klas szóstych. Gratulujemy.
7 maja 2016 roku w Wohyniu miał miejsce finał powiatowego konkursu plastycznego „Pszczoła to skarb”. Organizatorzy konkursu to: Prezes Gminnego Koła Pszczelarzy w Wohyniu, Starosta Radzyński, Wójt Gminy Wohyń i Dyrektor Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci wrażliwości przyrodniczej ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z wielorakim znaczeniem pszczół w przyrodzie, gospodarce, medycynie, literaturze etc.
W kategorii klas I-III I miejsce zajął Wiktor Kaznowski z klasy IIa (wych. Anna Różyk), natomiast w kategorii klas IV-VI II miejsce zajęła Anna Dados z klasy IVb (op. Dariusz Mitura)
Jak co roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Marianny Bocian – poetki z Bełcząca.
W kategorii klas I – III Alicja Ligęza z kl. IIIa zajęła III miejsce (op. A. Jagiełło), a Julia Bączek z kl. IIIb (op. J. Kotecka) zdobyła wyróżnienie.
W kategorii klas IV – VI laureatką III miejsca została Anna Kaczorek z kl. IVb (op. D. Kuszneruk), a wyróżnienie zdobyła Jagoda Kostrzewa z kl. VIa (op. K. Kornacka). Recytatorki otrzymały dyplomy i piękne książki, a nagrodą dodatkową będzie udział w warsztatach teatralnych w Lublinie.
19 stycznia dziewięcioro uczniów naszej szkoły: Natalia Jesionek, Oliwia Paśnik, Joanna Sikora, Jakub Tracz z kl. Ia (op. M. Mikołajuk), Karolina Pleszczyńska z kl. IVb, Julia Majchrzak z kl. VIb (op. D. Kuszneruk), Aleksandra Polak z kl. IVa, Jagoda Kostrzewa z kl.VIa, Gabriela Sobijanek z kl. VIa (op. K. Kornacka) wzięło udział w XVII Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego w Woli Osowińskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania, upominki, mieli też okazję spróbować potraw regionalnych. Gabriela Sobijanek zdobyła wyróżnienie w kategorii klas IV-VI. Gratulujemy.
Gabrysia Świć z kl. VB zdobyła wyróżnienie w literackiej kategorii ogólnopolskiego I Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Piórem i pędzlem…”pod hasłem: Przyjaciel dobry na wszystko”. Wręczenie nagród odbędzie się 5 maja 2016 roku w Nałęczowie. (op. K. Kornacka) Gratulujemy!
04.03.2016 roku odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Następujący uczniowie przygotowani przez p. P. Kopacza zakwalifikowali się do etapu powiatowego: Paweł Cholewa z kl. Va – I miejsce, Piotr Drabik z kl. VIa – II miejsce, Damian Jesionek z kl. Va – III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
10 lutego 2016 roku 10 uczniów z klas VI wzięło udział w eliminacjach VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera”. Do etapu wojewódzkiego awansowali Mateusz Skrzypczak z klasy VIb i Piotr Pietrzycki z klasy VIa. Uczniów przygotował p. Dariusz Mitura.
Anna Kaczorek z kl. IVb (op. D. Kuszneruk) zakwalifikowała się do trzeciego – finałowego etapu XII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”
Aleksandra Bojanek z kl. Va (op. K. Kornacka) zakwalifikowała się do trzeciego – finałowego etapu X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”
Etap finałowy odbędzie się na wyższej uczelni w Lublinie.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Uczniowie klas IV-VI przystąpili do II EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO „Wiersz o Babci i Dziadku” pod patronatem KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA POMOCY SZKOLE, ŁÓDZKIEGO STOWARZYSZENIA POMOCY SZKOLE i AKADEMICKIEGO OŚRODKA INICJATYW ARTYSTYCZNYCH W ŁODZI . Uczennica z klasy IV c- Joanna Biernacka zdobyła wyróżnienie w kategorii uczniów szkół podstawowych i została zaproszona wraz z opiekunem p. Danutą Kuszneruk na uroczystą GALĘ wręczenia nagród, która odbędzie się 21 stycznia 2016 roku w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. Gratulujemy!
Uczennice: Anna Kaczorek z kl. IVb, Natalia Szaniawska z kl. IVa Gabriela Sobijanek z kl. VIa i Julia Majchrzak z kl. VIb zakwalifikowały się do drugiego etapu XII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”.
Uczennice: Anna Kaczorek z kl. IVb, Natalia Szaniawska z kl. IVa, Łucja Wójtowicz z kl. IVb i Aleksandra Bojanek z kl. Va zakwalifikowały się do drugiego etapu X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”.
Szkolnymi organizatorkami konkursu były polonistki: p. D. Kuszneruk i p. K. Kornacka.
Laureatom pierwszego etapu gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych.
1 grudnia recytatorki z naszej szkoły:
Aleksandra Celińska z kl. IIIa (op. A. Jagiełło), Alicja Ligęza z kl. IIIa (op. A. Jagiełło), Aleksandra Polak z kl. IVa (op. K. Kornacka), Jagoda Kostrzewa z kl. VIa (op. K. Kornacka), Julia Majchrzak z kl. VIb (op. D. Kuszneruk) wzięły udział w XV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego pod hasłem „Uśmiech Pana Boga” w Łukowie pod patronatem Łukowskiego Ośrodka Kultury i Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.
Trzy spośród nich znalazły się w gronie najlepszych w województwie lubelskim: W kategorii recytacje I-III – Aleksandra Celińska, w kategorii recytacje IV-VI – Aleksandra Polak, w kategorii monodram – Jagoda Kostrzewa. Gratulujemy!
26 listopada zespół wokalny w składzie: Aleksandra Polak z kl. IVa, Paweł Cholewa z kl. Va, Maja Kozłowska z kl. Va, Natalia Paśnik z kl. Vb, Anna Sobieszek z kl. Vb, Izabela Karczmarz z kl. Vc, Julia Karpińska z kl. Vc, Piotr Drabik z kl. VIa, Jagoda Kostrzewa z kl. VIa, Wiktoria Semeniuk z kl. VIa, Gabriela Sobijanek z kl. VIa, Karolina Dawidek z kl. VIb, Aleksandra Kwasek z kl. VIb, Natalia Olszewska z kl. VIb i Mateusz Skrzypczak z kl. VIb wziął udział w ponadpowiatowym konkursie - XV Otwartych Spotkaniach z Piosenką Szkolną w Wohyniu.
Uczniowie przygotowani przez p. G. Kornackiego zajęli II miejsce. Gratulujemy!
3 listopada 2015 roku w Radzyńskim Domu Kultury odbył się etap powiatowy XIX JESIENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO pod hasłem „Świat jest teatrem”. Z naszej szkoły wzięły udział cztery uczennice: Alicja Ligęza - kl. III a - opiekun p. Agnieszka Jagiełło, Gabriela Rzymańska - kl.III b - opiekun p. Jolanta Kotecka, Anna Kaczorek - kl. IV b - opiekun p. Danuta Kuszneruk, Jagoda Kostrzewa - kl. VI b - opiekun p. Katarzyna Kornacka. Wyróżnienie otrzymała Alicja Ligęza, a Anna Kaczorek zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy!
Wojewódzki JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI odbył się 26 listopada 2015 roku w Lubelskim Ośrodku Kultury.
W dniu 15 października uczniowie naszej szkoły: Gabriela Sobijanek, Piotr Drabik, Piotr Pietrzycki pod opieką pani Anny Witek-Kondrat, uczestniczyli w konkursie "Czy znasz nasze lasy?". Organizatorami konkursu byli: Nadleśnictwo Radzyn Podlaski, Wójt Gminy Wohyń, Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu, Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim, Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Wohyń „Echo”, Towarzystwo Przyrodnicze Bocian. Celem konkursu było promowanie wśród młodzieży wartości przyrodniczych z uwzględnieniem znaczenia lasów. Uczniowie podczas konkursu rozwiązywali test wiedzy, rozpoznawali odgłosy zwierząt, materiał zielnikowy oraz rozbijali kręgle. Organizatorzy zapewnili słodki poczęstunek oraz pokaz fotografii przyrodniczej Pana Krzysztofa Kowalczyka. Nasz zespół zajął trzecie miejsce w powiecie radzyńskim. Ponadto trzecie miejsca z testu wiedzy w konkursie "Sowy mądre głowy" zajął Piotr Drabik uczeń klasy VIa.
Dnia 20 czerwca 2015 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Danuty Kuszneruk udali się do SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT „Azyl” W BIAŁEJ PODLASKIEJ na podsumowanie konkursu pod hasłem „DLA NAS TAKŻE ZAŚWIECI SŁOŃCE”. Wszyscy uczestnicy wykonali prace w trzech kategoriach: praca literacka, komiks i praca plastyczna. A oto nagrodzeni i wyróżnieni:
- Anna Kaczorek- II miejsce, ucz. kl.III a- praca literacka
- Jakub Pietrzycki- II miejsce, ucz.kl.VI b- praca literacka
- Laura Listos- wyróżnienie, ucz. kl. Va- praca literacka
- Klaudia Kasprowicz- I miejsce, ucz. kl. VI b- komiks
- Kinga Kozdra- wyróżnienie, ucz. kl. IV c- komiks
- Aleksandra Celińska- III miejsce, ucz. kl. II a, praca plastyczna
- Maja Garbal- III miejsce, ucz. kl. II a, praca plastyczna
Wszystkim laureatom gratulujemy sukcesu!
Do tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu matematycznego „Kangur 2015” przystąpiło 24 uczniów z klas IV-VI. Z naszej szkoły uczeń Paweł Cholewa z klasy IV a otrzymał wyróżnienie.
9 czerwca 2015 roku w Domu Kultury LSM w Lublinie miał miejsce uroczysty finał VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na plakat „Wspólnie mówimy nie przemocy. Mój najlepszy przyjaciel”.Uczennica naszej szkoły – Wiktoria Sobijanek z kl. IIb zajęła III miejsce. Konkurs objęty był patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty. Opiekunem laureatki jest p. J. Kotecka.
16 maja 2015r. w Zespole Szkół im.Unitów Podlaskich w Wohyniu odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Pszczoła to skarb”. Uczennica kl. IIb - Gabriela Domańska została jego laureatką - zajęła III miejsce. Opiekunem była p. Jolanta Kotecka
9 maja 2015 roku w X Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Marianny Bocian pod patronatem Czemiernickiego Towarzystwa Regionalnego z jego prezesem - wiceministrem Tadeuszem Sławeckim na czele oraz Publicznego Gimnazjum w Czemiernikach wzięły udział cztery recytatorki z naszej szkoły. Trzy z nich w nagrodę wyjadą do Warszawy na spektakl oraz warsztaty teatralne do Teatru Kamienica, którego dyrektorem jest Emilian Kamiński – honorowy gość i przewodniczący jury konkursu.
Są to:
Alicja Ligęza z kl. IIa - zdobywczyni I miejsca w kategorii klas I-III (op. p. A. Mitura), Anna Kaczorek z kl. IIIa - zdobywczyni II miejsca w kategorii klas I-III (op. p. K. Król) oraz Jagoda Kostrzewa z kl.Va – zdobywczyni wyróżnienia w kategorii klas IV-VI (op. p. K. Kornacka). Gratulujemy!
Spośród 14 szkół powiatu radzyńskiego biorących udział w I Powiatowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych 2014 organizowanym przez Parafię Rzymsko-Katolicką św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrówkach oraz Szkołę Podstawową w Ostrówkach, nasi uczniowie w zdobyli 4 wyróżnienia (spośród ponad 60 szopek) oraz nagrody rzeczowe w kategorii klas IV-VI. Są to: Gabriela Świć z kl. IVb, Kinga Kozdra z kl. IVc, Klaudia Kasprowicz z kl. VIb i Mikołaj Ciesielski z kl. VIb.
Opiekunem uczniów jest p. K. Wierzbicka.
Gratulujemy!
W tym roku mamy dwóch finalistów w wojewódzkim etapie kuratoryjnego Historycznego Konkursu Przedmiotowego. Są to: Mikołaj Ciesielski i Jakub Pietrzycki z klasy VIb. Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez p. Grzegorza Kornackiego. Finałowe zmagania odbędą się 24 lutego 2015r. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.
26 listopada wybrany spośród chórzystów zespół wokalny w składzie: Klaudia Bajda, Joanna Bylicka, Piotr Cholewa, Karolina Dawidek, Aleksandra Komar, Jagoda Kostrzewa, Wojciech Mierkiewicz, Mateusz Skrzypczak, Karolina Świć i Magdalena Toczko zajął II miejsce w XIV Otwartych Spotkaniach z Piosenką Szkolną w Wohyniu. W tym roku konkurs odbył się w formie Festiwalu Piosenki Ekologicznej – Zielono mi...” Zespół pod kierunkiem p. Grzegorza Kornackiego wykonał piosenkę pt. „Nie zabijajcie”.

W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła osiągnęła bardzo dobry wynik sprawdzianu szóstoklasisty. Zdobyliśmy średni wynik 25,98p., co przewyższa średnią punktów w województwie lubelskim. Dzięki temu nasza gmina uplasowała się na pierwszym miejscu w powiecie radzyńskim.
12 czerwca 2014
Aleksandra Kozak z klasy VIb zdobyła tytuł Rachmistrza Roku w IV Konkursie Matematycznym organizowanym w 1 Gimnazjum w Radzyniu Podlaskim pod patronatem Burmistrza Miasta dla uczniów kl. VI szkół podstawowych. (op. p. Wiesława Frączek) Gratulujemy!

(Fotografie zaczerpnięte ze strony internetowej iledzisiaj.pl)
10 maja 2014 roku cztery nasze recytatorki brały udział w IX Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Marianny Bocian: Anna Kaczorek z kl. IIa (op. p. K. Król), Karolina Toczko z kl. Ib (op. p. J. Kotecka), Julia Majchrzak z kl. IVb (op. p. D. Kuszneruk) i Kamila Karpińska z kl. VIb (op. p. K. Kornacka). W grupie wiekowej klas I-III Anna Kaczorek zajęła II miejsce, Karolina Toczko - wyróżnienie, a w kategorii klas IV-VI Julia Majchrzak i Kamila Karpińska zdobyły wyróżnienia. Gratulujemy.

28 listopada 2013 roku zespół wokalny składający się z 11 chórzystek z klas szóstych: J. Jabłońskiej, A. Jaszcz, M. Jeżowskiej, K. Karpińskiej, P. Kozak, W. Mroczek, A. Niewęgłowskiej, W. Oczkowskiej, G. Pieńko, N. Sobieszek i M. Świć zajął I miejsce w XIII Otwartych Spotkaniach z Piosenką Szkolną w Wohyniu pod hasłem W rytmach Polskiej Estrady ostatniego pięciolecia, wykonując piosenkę zespołu ENEJ pt. „Lili”. Opiekunem zwyciężczyń był. p. G. Kornacki.

18 maja 2013 roku w Publicznym Gimnajum w Czemiernikach odbył się VIII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian. Organizatorami konkursu było tutejsze gimnazjum i Czemiernickie Towarzystwo Regionalne.
W kategorii klas I-III doskonały wynik uzyskały dwie uczennice z klasy IIIb. II miejsce zdobyła Karolina Dawidek, III miejsce Julia Majchrzak. Dziewczynki do konkursu przygotowywała wychowawczyni Pani Anna Mitura.

30 września 2012r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „To mój Anioł”.
W kategorii klas I-III zwyciężyły nasze uczennice z klasy IIc przygotowane przez p. Annę Różyk: I miejsce – Julia Konarska
II miejsce – Monika Wertejuk
23 listopada 2011r. zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Wiktoria Cupryn (śpiew), Sylwia Lalka(śpiew), Mateusz Bajda(akordeon), Sebastian Kiszka(gitara basowa), Łukasz Klujewski(gitara rytmiczna), Michał Kondrat(gitara rytmiczna), Sebastian Kopiś(syntezator), Piotr Król(syntezator), Jakub Nieznajek(perkusja) zajął I miejsce w ponadpowiatowym konkursie - XI Otwartych Spotkaniach z Piosenką Szkolną w Rytmach Polskiej Estrady Ostatniego Dziesięciolecia w Wohyniu. Uczniowie przygotowani przez p. Grzegorza Kornackiego wykonali utwór „Roztańczę w sobie świat” z repertuaru Maryli Rodowicz.

14 listopada zespół wokalny uczniów klas szóstych w składzie: Mateusz Bajda, Julia Chudek, Wiktoria Cupryn, Sebastian Kiszka, Paulina Komar, Michał Kondrat, Sebastian Kopiś, Piotr Król, Sylwia Lalka, Sylwia Ligęza, Karol Niewęgłowski, Jakub Nieznajek, Kinga Sikorska i Sara Włodkowska zajął I miejsce w II POWIATOWYM FESTIWALU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ DLA DZIECI. Uczniowie przygotowani zostali przez p. Grzegorza Kornackiego.

Mamy w tym roku finalistę konkursu przedmiotowego. Do etapu wojewódzkiego Konkursu Historycznego zakwalifikował się Bartek Powałka z kl. VIa.

7 czerwca uczeń klasy VIa Łukasz Król zajął zaszczytne II miejsce w Olimpiadzie Ponadregionalnej w Łochowie w ramach projektu Kompetencje kluczowe drogą twórczego rozwoju.

7 czerwca 2011 roku w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu odbył się konkurs ortograficzny pod hasłem "Mistrz Ortografii". Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Weronika Gadzała z klasy IVa , Natalia Kwasek z klasy Va i Joanna Niewęgłowska z klasy VIa. Dwie uczennice Joanna Niewęgłowska i Natalia Kwasek zdobyły wyróżnienia, otrzymały dyplomy i nagrody książkowe-słowniki.
14 maja 2011 roku w Publicznym Gimnajum w Czemiernikach odbył się VI Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian. Organizatorami konkursu było tutejsze gimnazjum i Czemiernickie Towarzystwo Regionalne. W kategorii klas najmłodszych bezapelacyjne zwycięstwo i I miejsce zdobyła uczennica klasy Ib Julia Majchrzak, którą do konkursu przygotowywała wychowawczyni Pani Anna Mitura. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesow.

24 listopada zespół piątoklasistów Czerwone Gitary pod kierunkiem Grzegorza Kornackiego zwyciężył w X Otwartych Spotkaniach z Piosenką Szkolną w Wohyniu. Tegoroczny jubileuszowy konkurs przebiegał w rytmach Polskiej Estrady z lat 60 – 80 -tych. Grupa w składzie: Mateusz Bajda, Michał Kondrat, Sebastian Kopiś, Piotr Król, Karol Niewęgłowski i Jakub Nieznajek wykonała wiązankę piosenek kultowego zespołu Czerwone Gitary.

6 maja 2010r. odbył się zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Paszkach Dużych Konkurs Piosenki Szkolnej oraz rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego pod wspólnym hasłem "Wśród przyjaciół, wśród kolegów".
Zwyciężyły nasze dwie młode poetki: Wiktoria Cupryn z kl IVa zajęła I miejsce (op. D. Kuszneruk), a Sylwia Lalka z kl. IVb – II miejsce(op. K. Kornacka).
II miejsce wyśpiewał też zespół piątoklasistek z naszej szkoły w składzie: Ewa Gadzała, Zuzia Gadzała, Ania Sierocińska, Natalka Sokołowska, Beatka Świć, Ola Zbirska przygotowany przez p. Grzegorza Kornackiego.

26 XI 2009 grupa chórzystów w składzie: Dominika Cupryn, Agnieszka Czuba, Zuzia Gadzała, Ania Król, Iza Skrzypczak, Natalia Sokołowska, Beata Świć, Martyna Świć, Ola Zbirska pod kierunkiem p. Grzegorza Kornackiego zwyciężyła w IX Otwartych Spotkaniach z Piosenką Szkolną – w ponadpowiatowym konkursie w Wohyniu.